Σάββατο 18 Νοεμβρίου 2017

Δημ. Γήπεδο Καραβομύλου: Α.Ο.Σ. - Ομαλά 4-0

Μια πολύ καλή Σάμη, συνέτριψε σήμερα στο γήπεδό της στον Καραβόμυλο τα Ομαλά με 4-0. Οι γηπεδούχοι, μπήκαν από την αρχή πολύ δυνατά στο γήπεδο και με κατοχή της μπάλας γρήγορες εναλλαγές και πετάγματα στον κενό χώρο, δημιούργησαν από τα πρώτα λεπτά προβλήματα στους φιλοξενούμενους.
Έτσι το πρώτο γκολ για τους γηπεδούχους, ήρθε στο 24 λεπτό του Α' ημιχρόνου από σέντρα του Ι. Αμούργη από δεξιά και καρφωτή κεφαλιά του Ν. Μωραΐτη, στην εστία των Ομαλών. Κεφαλιά που  δεν άφησε, κανένα περιθώριο αντίδρασης στον τερματοφύλακα Παπαστεργίου. Στο δεύτερο ημίχρονο η Σάμη ανέβασε στροφές και με  τους Ν.Μάστορα, Κ.Νικολοβιέννη, Ν.Μωραΐτη, έφτασε στο τελικό 4-0.
Με αυτή τη νίκη της η Σάμη είναι στη τρίτη θέση του βαθμολογικού πίνακα του πρωταθλήματος Α' κατηγορίας ΕΠΣΚΙ, εκκρεμούν όμως αγώνες, λόγω απαγορευτικού των πλοίων σήμερα σε Κεφαλονιά και Ιθάκη.
Οι συνθέσεις των δυο ομάδων:

Διαιτητής του αγώνα. Κώτσης Ι., πολύ καλός, όπως και πολύ καλοί οι βοηθοί του Ρηγοπούλου Δ. και Καλαφάτης Δ.