Σάββατο 4 Νοεμβρίου 2017

Δημ. Γήπεδο Καραβομύλου: Α.Ο.Σάμης Φωκάτα 0-1

Σε ένα κακό παιχνίδι, ο Α.Ο.Σ. ηττήθηκε απόψε στην έδρα του από τα Φωκάτα, με 0-1 σκορ. Το γκολ στο 13 του πρώτου ημιχρόνου από τον Δ. Παπαδάτο. Η Σάμη φάνηκε απροετοίμαστη για τον αγώνα και ασύνδετη σαν ομάδα, με αποτέλεσμα οι όποιες προσπάθειες, να σταματούν «εν τη γενέσει τους»!! Είναι χαρακτηριστικό άλλωστε, πως η Σάμη σε όλο τον αγώνα είχε μια ευκαιρία και αυτή στις καθυστερήσεις του αγώνα, με τον Νικολοβγένη.
Τα Φωκάτα, εκμεταλλεύτηκαν την κακή ημέρα της Σάμης και χωρίς να δείξουν τίποτα το ιδιαίτερο, κράτησαν το σκορ και έφυγαν με τους τρεις πολύτιμους βαθμούς. Στα τελευταία λεπτά του αγώνα μάλιστα, είχαν τρεις χαμένες ευκαιρίες για γκολ, για να διπλασιάσουν το σκορ.
 Διαιτητής του αγώνα, ο κ. Κώτσης Ι., βρέθηκε σε πολύ κακή μέρα, με αποτέλεσμα να έχει, μια πολύ κακή διαιτησία. Πολύ καλοί ο Β΄ βοηθός κ. Καπογιαννόπουλος Ι. και ο Α΄βοηθός Θωμάς Β. ( ελέγχετε για μια λανθασμένη υπόδειξη  άουτ ).